Робота в Європі для українців в 2017 р. Як вплине безвізовий режим?

Робота в Європі для українців в 2017 р. Як вплине безвізовий режим?

Icon 06.04.2017
Icon Автор Туристична Агенція Мандрівник
Icon коментарів

Остання зустріч Президента України та членів Єврокоміссії, що проходила 24 листопада 2016 р в Брюсселі закінчилася констатацією Дональдом Туском, Головою Єврокомісії того факту, що Україна виконала всі вимоги для отримання безвізового режиму. Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер сказав, що надання Україні безвізового режиму в 2016 році потрібно, щоб довіра до ЄС не була втрачена. Але є такі фактори як війна на Донбасі, що призвела до виникнення близько 1.8 млн. переселенців по Україні , теоретично може привести до їх нелегальної трудової міграції в ЄС. Ця можливість лякає лідерів ЄС, так як за 2015-2016 рр Європа уже прийняла більш як 2 млн. мігрантів зі Сходу.

Таким чином, Голова Єврокомісії запропонував відкласти розгляд питання про безвізовий режим для України на квітень 2017 р. Цю невтішну новину отримали разом з Україною і Грузія. Білорусь, Вірменія, Азербайджан не намагаються отримати безвізовий режим. Які ж у нас шанси на отримання безвізового режиму в 2017 року? Важлива для Європи в 2017 подія- роботи по виходу Великобританії , т.н. Brexit. Ця подія викличе ланцюгову реакцію проблем на ринку праці ЄС, в торгівельних відносинах, структурі виробництва. А ЄС і так на даний момент переживає не найкращі часи. Важливий член ЄС- Нідерланди, намагаючись забезпечити теперішній рівень життя своїх громадян провели референдум. На якому громадяни ЄС проголосували проти ассоціації України з ЄС і таким чином проти перспектив щодо безвізового режиму. Нідерланди наголошують на відсутності в найближчі роки в Україні перспективи стати навіть просто асоційованим членом ЄС. Ще один впливовий член ЄС- Франція, в обличчі своїх діючих лідерів також проти надання безвізового режиму Україні. Навесні у Франції пройдуть парламентські вибори, можливо нові члени парламенту більш демократично віднесуться до України.

Що ж саме представляє собою такий довгоочікуваний безвізовий режим? За які привілеї іде мова?

Безвізовий режим дозволяє перебувати в ЄС 90 днів в термін 180 днів з метою туризму, шопінгу, відвідування родичів та короткострокових навчальних курсів. Легальна праця, довгострокове навчання, як і раніше потребують відкриття робочої візи Д, студентської візи Д. Але лише 20% від їзджаючих за кордон мають на меті відпочинок. Більша частина людей виїздить за кордон з метою роботи в Європі, робота в Польші, Литві, Чехії. І з таким безвізовим режимом який планується- перебуваня лише 3 місяці в півріччі, можлива лише нелегальна праця, без соціального захисту для робітника. Тобто, такий безвізовий режим- це не настільки потрібно нам, як наприклад, безвізовий режим з правом на роботу.

Але ще більше нам потрібні робочі місця на Україні, щоб не потрібно було виїздити на “заробітки”. Особливо з огляду на економічну і політичну ситуацію , що склалася в ЄС заробітки там будуть знижуватись, а конкуренція на ринку праці зростати. Головний урок який Україна отримала від ЄС- нам потрібно розраховувати лише на свої сили.
http://uk.visatoday.com.ua/

Залишити коментар