В Польщі все більше потребують кваліфікованих працівників з України

В Польщі все більше потребують кваліфікованих працівників з України

Icon 22.03.2017
Icon Автор Туристична Агенція Мандрівник
Icon коментарів

У зв’язку з постійною нестачею робітників на ринку праці в Польщі, 39% фірм планує прийняти на роботу кандидатів з України. Все частіше наші співвітчизники займають в Польщі посади, що вимагають кваліфікації. Про це свідчать результати дослідження “Барометр Ринку Праці VII”, яке проводили в Польщі наприкінці січня 2017 року на замовлення кадрового агентства Work Service.

Попри те, що в 2016 році до Польщі приїхало понад 1,3 млн мігрантів, 33% польських фірм мають проблеми із пошуком працівників. Вже 4 з 10 підприємств в Польщі готові прийняти на вакантні посади робітників з України, йдеться у звіті, опублікованому кадровим агентством Work Service, передає tvn24bis.pl.

З результатів дослідження виникає те, що українців найчастіше потребують великі підприємства, на яких працює понад 250 осіб. Такі підприємства проводять масові набори персоналу. У цій групі чи не кожна друга фірма (49,1%) планує прийняти на посаду нижчої ланки працівників з інших країн, зокрема і з України. Явний кадровий недобір спостерігають також у виробничій галузі, де близько 56% роботодавців хоче найняти на роботу іноземця.

Щодо роботодавців зі сфери торгівлі та надання послуг, то 38,9% і 33,8% відповідно розглядають можливість рекрутингу працівників з України.

На думку керівника кадрового агентства Work Service Мачєя Вітуцького, це вперше в Польщі після змін на вільному ринку так гостро відчувають нестачу персоналу. За його словами, вже сьогодні можна виокремити цілі сектори економіки, де підприємства мали б чималі труднощі з виконанням роботи без залучення працівників з-за кордону. Як свідчать актуальні дослідження, аж 39% польських фірм планує прийняти на роботу українців, оскільки самих поляків на вітчизняному ринку не вистачає.

Більше того, робітники з України стали потрібні в Польщі не лише на посадах, пов’язаних з фізичною працею, але й на таких, де потрібна певна кваліфікація. Так, близько 28% оголошень про пошук іноземних працівників пов’язані із вакантними місцями на посади середньої ланки.

Разом з тим, що в сусідній країні зростає потреба у кваліфікованих працівниках, у 2016 році кількість осіб, які втратили роботу в Польщі внаслідок групових звільнень, збільшилась аж на 50%. Така статистика здається ще більш парадоксальною в умовах постійного розвитку економіки, адже в Польщі підвищили як мінімальну, так і середню зарплати.

Залишити коментар